Agencje rekrutacyjne – potencjał (prawie) nieodkryty

Jesteś pracownikiem działu HR. Na ogłoszenia nikt sensowny nie odpowiada, więc Twój szef zlecił ci zadanie – znaleźć agencję rekrutacyjną, która szybko znajdzie dla Was dobrego programistę PHP. Myślisz sobie – łatwizna, sprawdzę w necie, popytam tych, którzy codziennie wydzwaniają do naszego biura. Szybko ogarnę temat.

Po tygodniu przestajesz być optymistą. W Polsce jest około 5 tysięcy zarejestrowanych agencji rekrutacyjnych. Jak wybrać najlepszą? Większość obiecuje to samo – oczywiście znajdziemy dla Was pracownika za kwotę „x” w terminie „y”. Oczywiście kwota „x” przekracza wasz budżet, a termin „y” wydaje się zbyt odległy.

Po tygodniu poszukiwań i rozmów masz zaplanowane kilka spotkań z przedstawicielami agencji rekrutacyjnych. Po kolejnych 3 dniach masz otwarty proces negocjacji z 5 agencjami, musisz przeczytać umowy i poprosić dział prawny o ich przeanalizowanie. Jak już po upływie kolejnych dni czy tygodni uporasz się z tym wszystkim i masz w końcu czas na spotkania z kandydatami –  okazuje się, że nie ma jeszcze z kim – bo cały czas czekasz na pierwsze CV.

Wszystkie te rozczarowania to oczywiście nie jest wina agencji, ale raczej sposobu doboru partnerów. Jeśli  przypadkowo spotkasz agencję rekrutacyjną, która zna dobrego kandydata lub która szczęśliwym trafem szybko go znajdzie na rynku to zapewne będziesz zadowolony. Jeśli natomiast będziesz miał pecha i wybrałeś do współpracy agencje rekrutacyjne, które nie mają nikogo odpowiedniego i będą miały pecha w poszukiwaniach, wówczas proces rekrutacji może potrwać nieznośnie długo lub zakończyć się porażką.

Czy można zorganizować to lepiej? Oczywiście – możesz, korzystając z HRfactory.pl, wysłać zapytanie rekrutacyjne do wszystkich agencji na naszej platformie. Nie pytasz kilku czy kilkunastu agencji. Rejestrując swoją rekrutację w HRfactory.pl automatycznie wysyłasz zapytanie do kilkudziesięciu agencji rekrutacyjnych w całej Polsce docierając do tych, którzy mogą Ci najlepiej w danym procesie pomóc.

Dlatego właśnie nazwałam ten artykuł – agencje rekrutacyjne – potencjał (prawie) nieodkryty. Wiemy, że agencje rekrutacyjne znają całą masę kandydatów, mają kontakt i CV pracowników, którzy często sami aktywnie nie poszukują pracy. Problem współpracy pracodawca – agencje rekrutacyjne to problem wyboru odpowiednich partnerów do współpracy, bo żeby cały proces zakończył się sukcesem, muszą spotkać się odpowiedni ludzi w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie.

Opinie

„HRfactory.pl to dla nas idealny sposób na szybsze pozyskanie wartościowych Kandydatów poprzez współpracę z odpowiednimi Agencjami Rekrutacyjnymi.”
Oleg Dupont
Managing Director of EAST Area
MANUTAN
„HRfactory.pl pomaga w szybki i łatwy sposób dotrzeć do kandydatów rekomendowanych przez najbardziej aktywne firmy rekrutacyjne. To konkurencyjny rynek usług, w których liczy się szybkość i jakość.”
Paweł Stankowski
Group HR Director
Vlassenroot
„Bardzo profesjonalny system, przyjazny w użytkowaniu i co najważniejsze: umożliwia dotarcie do klientów z całej Polski bez podejmowania jakichkolwiek działań handlowych. Jest odpowiedzią na potrzeby zarówno Agencji Rekrutacyjnych, jak i Pracodawców. Polecam!”
Anna Pycia-Pytlik
CEO
SMART-HR
„HRfactory.pl pomaga lepiej zarządzać budżetem rekrutacji, oszczędzać czas i jednocześnie docierać do większej ilości kandydatów niż poprzez tradycyjne agencje. Serwis jest intuicyjny w użytkowaniu, a system rozliczeń prosty i wpisuje się w oczekiwania nowoczesnych firm.”
Maciej Gorski
Finance Manager
Discovery Networks Central Europe
„Platforma oferuje zupełnie nowy model współpracy z headhunterami. Dzięki niej pracodawcy mają szerszy dostęp do kandydatów agencji rekrutacyjnych, a agencje zyskują dodatkowe źródło dochodu w postaci nowych klientów i ich projektów”
Grzegorz Dymek
CEO
Spencer sp. z o.o.
„Przyspieszenie procesu rekrutacji oraz błyskawiczny kontakt z doświadczonymi rekruterami z całej Polski to cenna pomoc przy realizacji pilnych projektów rekrutacyjnych. HRfactory.pl wychodzi tym potrzebom naprzeciw”
Joanna Olszak
HR Manager
PAGED S.A.
„HRfactory.pl to doskonała platforma do pozyskania cennych kontaktów biznesowych. Z punktu widzenia Agencji Rekrutacyjnej przyspiesza proces dotarcia do odpowiednich kontrahentów - posiadających potrzeby rekrutacyjne. Stanowi również idealne rozwiązanie dla Pracodawców. Pomaga skrócić czas wyboru Agencji, pozwala na szybkie znalezienie odpowiednich pracowników"
Katarzyna Mączka-Nowak
Managing Partner
Newman Consulting
„Świetna platforma łącząca pracodawców i agencje rekrutacyjne.
Oszczędza czas i pieniądze. Polecam!!!”
Paweł Bielak
CEO
Sokółka Okna i Drzwi S.A.

UWAGA: Poprzez wybranie przycisku ZAPISZ SIĘ jednocześnie wyrażasz zgodę aby na Twój adres e-mail były przesyłane informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

W przypadku wyrażenia przez Państwa zgody na przetwarzanie danych osobowych, mają Państwo prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.

Administratorem Państwa danych osobowych jest HR Factory Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Różanej 9/6, tel. +48 780 016 316 (koszt zgodny ze stawką operatora), e-mail: kontakt@hrfactory.pl. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w HR Factory Sylwią Duchna, iod@hrfactory.pl, tel. +48 508 306 787 lub na adres HR Factory sp. z o.o., ul. Różana 9/6, 40-045 Katowice.

Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu nawiązania lub zachowania relacji biznesowych pomiędzy Państwem, a HR Factory sp. z o.o., marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez serwis HRfactory.pl, a także w celu przesyłania informacji handlowych w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, o ile wyrazili Państwo zgodę na ich otrzymywanie.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych, jest artykuł 6 ust. 1 lit. a) lub b) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO).

Prawnie uzasadnionym interesem realizowanym przez administratora jest nawiązanie lub utrzymanie z Państwem relacji biznesowych oraz marketing bezpośredni usług serwisu HRfactory.pl. Przetwarzane kategorie Państwa danych osobowych to dane osobowe, które pochodzą bezpośrednio od Państwa.

Odbiorcą Państwa danych osobowych są upoważnionymi pracownicy i współpracownicy HR Factory sp. z o.o. którzy w celu wykonania swoich obowiązków muszą posiadać do nich dostęp oraz pracownicy zewnętrznej firmy hostingowej i odpowiedzialnej za obsługę informatyczną serwisu HRfactory.pl.

Dane osobowe przechowywane dla celów przesyłania informacji handlowych oraz marketingu bezpośredniego będą przechowywane i przetwarzane do czasu cofnięcia przez Państwa zgody na ich przetwarzanie bądź żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także żądania ich przeniesienia.

Mają Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub mają Państwo prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych oraz żądania ich kopii.

Mają Państwo prawo wnieść skargę do organu nadzorczego w zakresie przetwarzania danych osobowych.

Podają Państwo swoje dane HR Factory sp. z o.o. dobrowolnie.