Co marketplace rekrutacyjny daje agencji rekrutacyjnej

Nieustannie rośnie popularność marketplaców w wielu branżach. Większość z nas nie wyobraża już sobie wyszukiwania hotelu na urlop poprzez przeglądanie stron internetowych 50 ośrodków wypoczynkowych. Zamiast tego wchodzimy na stronę, która pokazuje nam wszystkie hotele spełniające nasze warunki, ich cenę, dostępność, opinie i wiele innych, przydatnych informacji.

W ten sam sposób może działać także proces wybierania odpowiednich agencji rekrutacyjnych przez pracodawców poszukujących pracowników, a także proces zgłaszania się agencji do procesów rekrutacyjnych. W Polsce zarejestrowanych mamy około siedmiu tysięcy agencji zatrudnienia, które konkurują ze sobą o projekty rekrutacyjne. W dotarciu do klientów wielu z nich pomaga HRfactory.pl – najpopularniejsza w naszym kraju platforma wspierająca współpracę agencji rekrutacyjnych i pracodawców. Odwołując się do powyższego przykładu, jest to rodzaj wyszukiwarki procesów rekrutacyjnych dedykowanych dla agencji pracy.

Jak zatem marketplace rekrutacyjny pomaga agencjom?

  1. Szybki dostęp do klientów i ich projektów rekrutacyjnych

Dzięki dostępowi do platformy agencja pracy nie musi zabiegać o dotarcie do firm poszukujących wsparcia w rekrutacji – po prostu na bieżąco śledzi listę otwartych procesów rekrutacyjnych, które zostały ogłoszone na platformie i może starać się o wzięcie w nich udziału. Zatem jeśli tylko zna odpowiedniego kandydata czy szybko może do niego dotrzeć lub po prostu ma wolne „moce” do pracy, wówczas może zgłosić z miejsca swój udział w procesie rekrutacji.

  1. Jedna umowa – wiele rekrutacji i wiele firm

Każda agencja wie, jak długi potrafi być proces akceptacji nowego dostawcy w firmie, który może trwać tygodnie lub nawet miesiące. Natomiast w HRfactory.pl – długie analizy umów, negocjacje i ciągnące się tygodniami formalności – koniec z nimi. Agencja zawiera wyłącznie jedną umowę z HRfactory.pl, uzyskując dostęp do procesów rekrutacyjnych ogłoszonych przez pracodawców na platformie. Brak zbędnej biurokracji pozwala szybko i efektywnie przystąpić do rekrutacji i wyprzedzić konkurencję.

  1. Efektywniejsze wykorzystanie zatrudnionych rekruterów

Rekruterzy tworzą swoje sieci kontaktów, poznając podczas jednego procesu nawet dziesiątki kandydatów, więc dlaczego nie mieliby dopasowywać ich do wielu rekrutacji jednocześnie? Mając dostęp do długiej listy rekrutacji i wymagań wielu pracodawców zainteresowanych współpracą z agencjami, mogą szybko zaproponować kandydata idealnie pasującego do danej roli, a który nie został wybrany w innej firmie. Mając jednak ograniczoną liczbę klientów, nie można pozwolić sobie na taką elastyczność, a kandydat zostanie po prostu odrzucony. Marketplace rekrutacyjny rozszerza tę możliwość.

  1. Zwiększenie zasięgu i pozycji agencji

Tutaj mniejsze znaczenie ma wielkość agencji, a kluczowa jest jakość kandydatów, do których dociera. Mała, lokalna firma ma taką samą możliwość realizowania rekrutacji dla dużego klienta poszukującego pracowników przez platformę, jak i duża, rozpoznawalna na rynku agencja zatrudnienia. Dotychczas była to sytuacja prawie niemożliwa. Najwięksi pracodawcy wybierali największych dostawców usług. Teraz korzystają z jednej platformy i zyskują dostęp do wielu firm, które mogą znaleźć ich nowego pracownika.

Duża agencja z kolei zyskuje możliwość szybszego reagowania na potrzeby klientów na rynku, gdyż na platformie może mieć zarejestrowanych wielu rekruterów w różnych lokalizacjach, którzy przeglądając procesy rekrutacyjne, mogą angażować się od razu tam, gdzie posiadają odpowiednich kandydatów lub widzą swoją szansę na zamknięcie procesu.

  1. Bezpłatny dostęp do narzędzia online

Rejestracja w HRfactory.pl jest zupełnie bezpłatna. Platforma działa on-line, jest wygodna i dostosowana do potrzeb użytkowników. Po weryfikacji profilu agencja rekrutacyjna natychmiast zyskuje możliwość przystąpienia do udziału w rekrutacjach zamieszczonych przez pracodawców. Rozliczenie za zrealizowany proces następuje bezpośrednio pomiędzy agencją a HRfactory.pl.

Udogodnienie to drugie imię XXI wieku, dlatego warto próbować nowych rozwiązań, które ułatwiają nasze funkcjonowanie, także to zawodowe. Marketplace rekrutacyjny upraszcza rekrutację, zarówno pod względem formalnym, jak i użytkowym, a przede wszystkim daje agencjom szansę dotarcia do nowych klientów, najlepiej dopasowanych do profilu i kompetencji rekrutera.

 

Źródło: http://marketplace-rekrutacyjny.nfnews.pl/artykul/co-marketplace-rekrutacyjny-daje-agencji-rekrutacyjnej-562408

Opinie

„HRfactory.pl to dla nas idealny sposób na szybsze pozyskanie wartościowych Kandydatów poprzez współpracę z odpowiednimi Agencjami Rekrutacyjnymi.”
Oleg Dupont
Managing Director of EAST Area
MANUTAN
„HRfactory.pl pomaga w szybki i łatwy sposób dotrzeć do kandydatów rekomendowanych przez najbardziej aktywne firmy rekrutacyjne. To konkurencyjny rynek usług, w których liczy się szybkość i jakość.”
Paweł Stankowski
Group HR Director
Vlassenroot
„Bardzo profesjonalny system, przyjazny w użytkowaniu i co najważniejsze: umożliwia dotarcie do klientów z całej Polski bez podejmowania jakichkolwiek działań handlowych. Jest odpowiedzią na potrzeby zarówno Agencji Rekrutacyjnych, jak i Pracodawców. Polecam!”
Anna Pycia-Pytlik
CEO
SMART-HR
„HRfactory.pl pomaga lepiej zarządzać budżetem rekrutacji, oszczędzać czas i jednocześnie docierać do większej ilości kandydatów niż poprzez tradycyjne agencje. Serwis jest intuicyjny w użytkowaniu, a system rozliczeń prosty i wpisuje się w oczekiwania nowoczesnych firm.”
Maciej Gorski
Finance Manager
Discovery Networks Central Europe
„Platforma oferuje zupełnie nowy model współpracy z headhunterami. Dzięki niej pracodawcy mają szerszy dostęp do kandydatów agencji rekrutacyjnych, a agencje zyskują dodatkowe źródło dochodu w postaci nowych klientów i ich projektów”
Grzegorz Dymek
CEO
Spencer sp. z o.o.
„Przyspieszenie procesu rekrutacji oraz błyskawiczny kontakt z doświadczonymi rekruterami z całej Polski to cenna pomoc przy realizacji pilnych projektów rekrutacyjnych. HRfactory.pl wychodzi tym potrzebom naprzeciw”
Joanna Olszak
HR Manager
PAGED S.A.
„HRfactory.pl to doskonała platforma do pozyskania cennych kontaktów biznesowych. Z punktu widzenia Agencji Rekrutacyjnej przyspiesza proces dotarcia do odpowiednich kontrahentów - posiadających potrzeby rekrutacyjne. Stanowi również idealne rozwiązanie dla Pracodawców. Pomaga skrócić czas wyboru Agencji, pozwala na szybkie znalezienie odpowiednich pracowników"
Katarzyna Mączka-Nowak
Managing Partner
Newman Consulting
„Świetna platforma łącząca pracodawców i agencje rekrutacyjne.
Oszczędza czas i pieniądze. Polecam!!!”
Paweł Bielak
CEO
Sokółka Okna i Drzwi S.A.

UWAGA: Poprzez wybranie przycisku ZAPISZ SIĘ jednocześnie wyrażasz zgodę aby na Twój adres e-mail były przesyłane informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

W przypadku wyrażenia przez Państwa zgody na przetwarzanie danych osobowych, mają Państwo prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.

Administratorem Państwa danych osobowych jest HR Factory Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Różanej 9/6, tel. +48 780 016 316 (koszt zgodny ze stawką operatora), e-mail: kontakt@hrfactory.pl. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w HR Factory Sylwią Duchna, iod@hrfactory.pl, tel. +48 508 306 787 lub na adres HR Factory sp. z o.o., ul. Różana 9/6, 40-045 Katowice.

Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu nawiązania lub zachowania relacji biznesowych pomiędzy Państwem, a HR Factory sp. z o.o., marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez serwis HRfactory.pl, a także w celu przesyłania informacji handlowych w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, o ile wyrazili Państwo zgodę na ich otrzymywanie.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych, jest artykuł 6 ust. 1 lit. a) lub b) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO).

Prawnie uzasadnionym interesem realizowanym przez administratora jest nawiązanie lub utrzymanie z Państwem relacji biznesowych oraz marketing bezpośredni usług serwisu HRfactory.pl. Przetwarzane kategorie Państwa danych osobowych to dane osobowe, które pochodzą bezpośrednio od Państwa.

Odbiorcą Państwa danych osobowych są upoważnionymi pracownicy i współpracownicy HR Factory sp. z o.o. którzy w celu wykonania swoich obowiązków muszą posiadać do nich dostęp oraz pracownicy zewnętrznej firmy hostingowej i odpowiedzialnej za obsługę informatyczną serwisu HRfactory.pl.

Dane osobowe przechowywane dla celów przesyłania informacji handlowych oraz marketingu bezpośredniego będą przechowywane i przetwarzane do czasu cofnięcia przez Państwa zgody na ich przetwarzanie bądź żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także żądania ich przeniesienia.

Mają Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub mają Państwo prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych oraz żądania ich kopii.

Mają Państwo prawo wnieść skargę do organu nadzorczego w zakresie przetwarzania danych osobowych.

Podają Państwo swoje dane HR Factory sp. z o.o. dobrowolnie.