O nas

Sztuka zatrudnienia dobrego pracownika zaczyna się od… dotarcia do dobrych kandydatów.

Crowdsourcing – termin użyty po raz pierwszy w artykule The Rise of Crowdsourcing przez Jeffa Howe w 2016 roku, możemy rozumieć jako czerpanie z wiedzy i potencjału tłumu. Polega na oddaniu zadania niezdefiniowanej, dużej grupie ludzi, zamiast opierania sie na pracy wąskiej grupy profesjonalistów. Zjawisko to znane jest od dawna, ale swój gwałtowny rozwój i użycie na szeroką skale w biznesie zawdzięcza narzędziu, jakim jest Internet, tj. miejscu, które gromadzi miliony internautów z całego świata, umożliwiając im wszystkim partycypacje w zadaniach, które kiedyś były zarezerwowane dla wąskiej grupy specjalistów.

Crowdsourcing to aż 14 segmentów zdefiniowanych przez Seana Moffitta, m.in.: Citizen Engagement – angażowanie mieszkańców miast przez samorząd, CrowdIntelligence – mądrość tłumu, Open Innovation, Mass Collaboration, czyli globalna współpraca jak w przypadku Wikipedia, Customer co-creation – współtworzenie z konsumentami, Sharing economy – ekonomia współdzielona, m.in. Uber czy Airbnb, Crowdfunding – inwestowanie społecznosciowe.

Wszystkie te rodzaje łączy angażowanie społeczności poprzez rozwiązania technologiczne (platformy internetowe) oraz transparentność działania.

Dla wielu firm crowdsourcing jest alternatywa dla tradycyjnych sposobów pozyskiwania rozwiązań, czyli firma ma możliwość:

  1. zatrudnienia specjalistów do pracy nad projektem,
  2. zlecenia wykonania zadania innej firmie,
  3. skorzystania z innowacyjnego narzędzia, jakim jest crowdsourcing.

Przykładem platformy crowdsourcingowej w obszarze zarzadzania zasobami ludzkimi jest HRfactory.pl. Jest to platforma, która łączy pracodawców i profesjonalnych rekruterów, headhunterów oraz agencje rekrutacyjne, powszechnie nazywana też marketplacem rekrutacyjnym.

 

Dlaczego warto korzystać z HRfactory.pl:

  1. HR Tech jest przyszłością – platforma wpisuje się w obszar szeroko pojętego wykorzystywania nowoczesnych technologii w służbie obszarowi Human Resources
  2. Mądrość tłumów jest nieoszacowana – HRfactory.pl w prosty sposób wykorzystuje wiedzę, doświadczenie i sieć kontaktów profesjonalnych rekruterów poprzez portal społecznościowy, aby rekrutacja była 2x szybsza (crowdsourcing rekruterów)
  3. Prostota – to słowo przebija się we wszystkim co robimy: jeden regulamin dla wszystkich i jasne zasady, jedna umowa współpracy, dbałość o RODO, przyjazny portal społecznościowy, brak konieczności instalowania jakichkolwiek dodatkowych systemów/wtyczek/itp., wszystkie procesy w jednym miejscu, łatwa komunikacja
  4. Szybkość – to jest nasz cel: chcemy aby każdy proces rekrutacji trwał 2x szybciej niż dotychczas

HRfactory.pl jest największą społecznością profesjonalnych rekruterów w Polsce i miejscem spotkań on-line pracodawców i agencji rekrutacyjnych.

 

Idea działania HRfactory.pl czyli dla kogo i po co istnieje?

Idea funkcjonowania HRfactory.pl powstała z doświadczenia zawodowego autorów projektu. Pracując w wielu organizacjach przekonaliśmy się na własnej skórze, jak ważne jest zrekrutowanie najlepszego pracownika i jak bardzo szkodzi zatrudnienie złego kandydata.

Znalezienie osoby spełniającej oczekiwane kryteria nie jest łatwe. Stan ten utrwala fakt, że rekrutacja w Polsce wciąż ma charakter bardzo tradycyjny. Na rynku funkcjonuje kilka tysięcy agencji zatrudnienia, a pracodawcy nie zawsze wiedzą z kim warto pracować, aby zrealizować swoje cele rekrutacyjne i nie zmarnować cennego czasu ani pieniędzy. Coraz mniej efektywne staje się także poszukiwanie wartościowych pracowników przez ogłoszenia, a mimo to część pracodawców niechętnie myśli o korzystaniu z usług agencji.

 

Naszą misją jest:
„Umożliwić pracodawcom i agencjom szybszą rekrutację najlepszych kandydatów dzięki nowemu modelowi współpracy”

Modelowi, który umożliwia obu stronom oszczędność czasu i energii, pracodawcom lepsze wykorzystanie potencjału wiedzy agencji, a agencjom rekrutacyjnym dotarcie do optymalnych dla nich projektów i nowych klientów, powodując tym samym wzrost przychodów  i umocnienie pozycji na rynku. Dzięki HRfactory.pl znalezienie najlepszych kandydatów będzie możliwe szybko, sprawnie i na jasnych, transparentnych zasadach dla obu stron.

 

HRfactory.pl to jeden ze 100 najlepszych startup-ów w Polsce (w 2016 i 2017 roku) oraz jeden z 500 najlepszych w Europie (w 2017)

 

w dniach 12-13 maja 2017 roku w Spodku mieliśmy okazję prezentować się w gronie najlepszych polskich startup-ów na European Start-up Days, więcej informacji na: http://www.estartupdays.eu/pl/.

w dniach 1-2 czerwca 2017 roku, tym razem w Hofburg Vienna, uczestniczyliśmy w wydarzeniu PIONEERS’17, więcej informacji na: https://pioneers.io/events/pioneers17.

 

 

Założyciele

Sylwia Duchna

Sylwia Duchna

project manager z doświadczeniem w międzynarodowych firmach produkcyjnych i instytucjach finansowych, prowadzi projekty IT o globalnym zasięgu, specjalista od procesów i Lean SixSigma,

“Chcemy, żeby Pracodawcy mogli w prosty sposób korzystać z potencjału rynku profesjonalnych i doświadczonych rekruterów i agencji HR. Crowdsourcing to przyszłość wielu branż na świecie, także branży rekrutacyjnej.”

sylwia.duchna@hrfactory.pl

linkedin

Mikołaj Tarnawski

Mikołaj Tarnawski

manager z ponad 14-letnim doświadczeniem B2B w budowaniu i wdrażaniu strategii oraz szeroko rozumianych projektach rozwoju biznesu dla międzynarodowych koncernów w Polsce i Europie Centralnej, absolwent holenderskiej Arnhem Business School oraz Akademii Ekonomicznej w Katowicach

“Dzięki HRfactory.pl znalezienie najlepszych kandydatów będzie możliwe szybciej, sprawniej i na jasnych, transparentnych zasadach dla obu stron.”

mikolaj.tarnawski@hrfactory.pl

linkedin

Opinie

„HRfactory.pl to dla nas idealny sposób na szybsze pozyskanie wartościowych Kandydatów poprzez współpracę z odpowiednimi Agencjami Rekrutacyjnymi.”
Oleg Dupont
Managing Director of EAST Area
MANUTAN
„HRfactory.pl pomaga w szybki i łatwy sposób dotrzeć do kandydatów rekomendowanych przez najbardziej aktywne firmy rekrutacyjne. To konkurencyjny rynek usług, w których liczy się szybkość i jakość.”
Paweł Stankowski
Group HR Director
Vlassenroot
„Bardzo profesjonalny system, przyjazny w użytkowaniu i co najważniejsze: umożliwia dotarcie do klientów z całej Polski bez podejmowania jakichkolwiek działań handlowych. Jest odpowiedzią na potrzeby zarówno Agencji Rekrutacyjnych, jak i Pracodawców. Polecam!”
Anna Pycia-Pytlik
CEO
SMART-HR
„HRfactory.pl pomaga lepiej zarządzać budżetem rekrutacji, oszczędzać czas i jednocześnie docierać do większej ilości kandydatów niż poprzez tradycyjne agencje. Serwis jest intuicyjny w użytkowaniu, a system rozliczeń prosty i wpisuje się w oczekiwania nowoczesnych firm.”
Maciej Gorski
Finance Manager
Discovery Networks Central Europe
„Platforma oferuje zupełnie nowy model współpracy z headhunterami. Dzięki niej pracodawcy mają szerszy dostęp do kandydatów agencji rekrutacyjnych, a agencje zyskują dodatkowe źródło dochodu w postaci nowych klientów i ich projektów”
Grzegorz Dymek
CEO
Spencer sp. z o.o.
„Przyspieszenie procesu rekrutacji oraz błyskawiczny kontakt z doświadczonymi rekruterami z całej Polski to cenna pomoc przy realizacji pilnych projektów rekrutacyjnych. HRfactory.pl wychodzi tym potrzebom naprzeciw”
Joanna Olszak
HR Manager
PAGED S.A.
„HRfactory.pl to doskonała platforma do pozyskania cennych kontaktów biznesowych. Z punktu widzenia Agencji Rekrutacyjnej przyspiesza proces dotarcia do odpowiednich kontrahentów - posiadających potrzeby rekrutacyjne. Stanowi również idealne rozwiązanie dla Pracodawców. Pomaga skrócić czas wyboru Agencji, pozwala na szybkie znalezienie odpowiednich pracowników"
Katarzyna Mączka-Nowak
Managing Partner
Newman Consulting
„Świetna platforma łącząca pracodawców i agencje rekrutacyjne.
Oszczędza czas i pieniądze. Polecam!!!”
Paweł Bielak
CEO
Sokółka Okna i Drzwi S.A.

UWAGA: Poprzez wybranie przycisku ZAPISZ SIĘ jednocześnie wyrażasz zgodę aby na Twój adres e-mail były przesyłane informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

W przypadku wyrażenia przez Państwa zgody na przetwarzanie danych osobowych, mają Państwo prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.

Administratorem Państwa danych osobowych jest HR Factory Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Różanej 9/6, tel. +48 780 016 316 (koszt zgodny ze stawką operatora), e-mail: kontakt@hrfactory.pl. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w HR Factory Sylwią Duchna, iod@hrfactory.pl, tel. +48 508 306 787 lub na adres HR Factory sp. z o.o., ul. Różana 9/6, 40-045 Katowice.

Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu nawiązania lub zachowania relacji biznesowych pomiędzy Państwem, a HR Factory sp. z o.o., marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez serwis HRfactory.pl, a także w celu przesyłania informacji handlowych w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, o ile wyrazili Państwo zgodę na ich otrzymywanie.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych, jest artykuł 6 ust. 1 lit. a) lub b) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO).

Prawnie uzasadnionym interesem realizowanym przez administratora jest nawiązanie lub utrzymanie z Państwem relacji biznesowych oraz marketing bezpośredni usług serwisu HRfactory.pl. Przetwarzane kategorie Państwa danych osobowych to dane osobowe, które pochodzą bezpośrednio od Państwa.

Odbiorcą Państwa danych osobowych są upoważnionymi pracownicy i współpracownicy HR Factory sp. z o.o. którzy w celu wykonania swoich obowiązków muszą posiadać do nich dostęp oraz pracownicy zewnętrznej firmy hostingowej i odpowiedzialnej za obsługę informatyczną serwisu HRfactory.pl.

Dane osobowe przechowywane dla celów przesyłania informacji handlowych oraz marketingu bezpośredniego będą przechowywane i przetwarzane do czasu cofnięcia przez Państwa zgody na ich przetwarzanie bądź żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także żądania ich przeniesienia.

Mają Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub mają Państwo prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych oraz żądania ich kopii.

Mają Państwo prawo wnieść skargę do organu nadzorczego w zakresie przetwarzania danych osobowych.

Podają Państwo swoje dane HR Factory sp. z o.o. dobrowolnie.